Słoneczna Italia
          Lignano Sabbiadoro i Gargano

TO WARTO WIEDZIEĆ

Wszystkie apartamenty oferowane przez nasze biuro zostały sprawdzone przez nas osobiście dzięki temu możemy poświadczyć ich standard.

Wykupując apartament w naszym biurze otrzymają Państwo teczkę z kuponami rabatowymi na niektóre atrakcje takie jak: Luna Park, Aqua Park, kasyna do gry dla dzieci oraz zniżki procentowe na wiele sklepów, wydawane w agencji Teghil w Sabbiadoro na miejscu.
Informacje ogólne

Przyjazd/Wyjazd

Każdy turnus trwa „od soboty do soboty” – czyli 7 noclegów zaczynając od noclegu z soboty na niedziele i kończąc na noclegu z piątku na sobotę.
Dołączamy również mapę Sabbiadoro wraz z zaznaczonym miejscem agencji w której odbierają Państwo klucze do apartamentów. Agencja pracuje w godzinach od 9:00 do 20:00 z przerwą na siestę w godzinach 13:00 do 16:00. Klient zobowiązany jest odebrać klucz w dniu przyjazdu do godziny 19:00 w agencji, w przypadku problemów z dotarciem do godziny 19:00 należy poinformować biuro Skinder o zaistniałej sytuacji, klucze należy zdać w agencji po zakończonym turnusie w godzinach od 9:00 do 12:00 w dniu wyjazdu.
Aby odebrać klucze w Agencji należy przedstawić Voucher wystawiony przez 
Biuro Podróży Skinder. 
W dniu wyjazdu klucze (oraz karty) należy zwrócić do agencji nie później niż do godziny 10:00, jeżeli klient zadeklarował się nie ponosić opłaty za sprzątanie zobowiązuje się do oddania apartamentu w stanie jaki go zastał.
Dokumenty

Przejazd między Polską a Włochami odbywa się za porozumieniem umowy międzynarodowej Schengen w myśl ustawy każdy obywatel unii europejskiej ma prawo do podróżowania wewnątrz strefy na dowód osobisty lub tymczasowy dowód osobisty w przypadku osób niepełnoletnich lub też paszport. Przypominamy że dowód osobisty lub paszport musi być ważne minimum na 3 miesiące przed datą wyjazdu.

Płatność

Cena podana w EURO na stronie każdego apartamentu zostaje przeliczona na PLN w dniu podpisania umowy, po kursie z danego dnia. W przypadku płatności w ratach każda rata zostaje spłacana w PLN w przeliczeniu z dnia podpisania umowy.Cena zawiera opłatę za CAŁY apartament niezależnie od ilości osób, maksymalna ilość osób w apartamencie podana w opisie danego apartamentu. W Apartamencie nie może mieszkać więcej osób niż jest łóżek. Apartament wynajmowany jest Państwu w całości więc ilość osób w nim zakwaterowana jest dowolna 
(nie przekraczając maksymalnej liczby osób).
Ubezpieczenie

Dodatkowo w naszym biurze mogą Państwo wykupić ubezpieczenie podróżne KL i NNW cenionej na rynku ubezpieczeń podróżnych firmy Signal Induna na czas przejazdów i pobytu w Lignano.
Zapraszamy do naszego biura, w celu znalezienia najlepszego pakietu ubezpieczeniowego. Przypominamy że w świetle obecnych przepisów każdy klient ma obowiązek posiadać ubezpieczenie podróżne. W przypadku sytuacji w której potrzebna jest nagła pomoc medyczna prosimy o kontakt na numer 112- pogotowie, w przypadku konsultacji medycznej prosimy o kontakt z biurem Skinder lub bezpośredni kontakt z infolinią (24h/dobę) ubezpieczyciela (numer alarmowy podany na polisie ubezpieczeniowej).

Opłaty klimatyczne


Opłata klimatyczna naliczana jest od każdej osoby w wysokości 0,50 euro za jeden dzień pobytu więc za cały turnus będzie to 3,50 euro od osoby.

Plaża


Plaża w Lignano Sabbiadoro jest długa, szeroka, w 100% piaszczysta (piasek drobny), zejście do morza jest bardzo łagodne i wydłużone w linii brzegowej np. aby dorosły człowiek zanurzył się całkowicie musi przejść około 20-30m w głąb morza, w pierwszych 15 metrach brzegu woda sięga mniej więcej do pasa. W czasie odpływu jest to jeszcze płycej, na plaży stacjonują ratownicy więc kąpiel jest bezpieczna, nie występują tu również niebezpieczne zwierzęta morskie takie jak jeżowce czy meduzy.
Co roku Lignano Sabbiadoro otrzymuje błękitną flagę czystości za czystość wody oraz plaży. Na plaży można korzystać z darmowego WiFi, wypożyczyć leżaki z parasolką (dodatkowo płatne), lub przejść na plaże blisko morza gdzie można rozłożyć swój własny zestaw plażowy: koce, ręczniki, materace.
Z racji tego że woda jest zasolona na plaży znajdują się darmowe prysznice i toalety, przebieralnie.
Liczne kluby i bary w których możemy zrelaksować się i odpocząć patrząc na morze adriatyckie.

Atrakcje

Lignano Sabbiadoro znane jest jako miasto rozrywkowe, turystyczne, młode. Dla gości oferuje wiele atrakcji takich jak Aqua Park, Luna Park, Junior Park, Gurliwerlandia, kasyna zabaw do gry dla dzieci, występy teatralne w otwartym miejskim amfiteatrze, oraz wiele imprez organizowanych w czasie wakacji.
Wyżywienie

Lignano Sabbiadoro posiada trzy supermarkety, w których można bez problemu nabyć produkty spożywcze jak i wszystkie inne potrzebne nam artykuły, są to: Lidl, In’s, Pam oraz największy EuroSpar. EuroSpar, In’s oraz Pam mieszczą się w centrum miasta dzięki czemu można dostać się do nich dogodnie z każdego z naszych Apartamentów i Villi nawet bez samochodu. Lidl znajduje się przy drodze głównej prowadzącej do Lignano. Dzięki bardzo dobrze wyposażonym aneksom kuchennym mogą Państwo przyrządzić posiłek lub przekąskę o dowolnej porze dnia, nikt nie wyznacza godzin obiadowych :-). Jeżeli mają Państwo ochotę spróbować włoskiej kuchni nic nie stoi na przeszkodzie aby spróbować specjałów kuchni włoskiej lub słynnej włoskiej pizzy w lokalnych restauracjach oraz barach szybkiej obsługi. Lokale można znaleźć na głównym deptaku Lignano Sabbiadoro oraz przy nadmorskiej promenadzie. 

Zdjęcie pochodzi z serwisu google maps

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na stronie pochodzą z serwisu internetowego Agencji Teghil. 
Apartamenty

1. Opis apartamentu:

Większość apartamentów ma podobny układ i rozłożenie jak opisany poniżej:

• Pokój dzienny – jest to pokuj składający się z aneksu kuchennego z lodówką. stołu z          
krzesłami, telewizora, oraz najczęściej rozkładanej kanapy, która pełni rolę 
   rozkładanego łóżka dla 1 lub 2 osób.
• Sypialnia – jak sama nazwa wskazuje jest to pokuj z łóżkami do                                             odpoczynku, 
konfiguracja może być bardzo różna np. jedna sypialnia z łóżkiem        
  małżeńskim i jedna sypialnia z dwoma pojedynczymi łóżkami , dokładny opis sypialni i   ich ilości w apartamencie w szczegółowym opisie danego apartamentu. Wiekszość      
  sypialni posiada szafki nocne, lampki, oraz szafy ubraniowe, wieszaki na ubrania.
• Aneks kuchenny – jest to miejsce do przygotowywania posiłków, każdy oferowany     przez nas apartament posiada aneks kuchenny, wraz z lodówką od 180l do 240l z 
  zamrażalnikiem, kuchenka gazowa, zlewozmywak, niektóre apartamenty wyposażone     w zmywarkę lub/i mikrofalówkę, każdy aneks posiada pełną zastawę (filiżanki, kubki,     szklanki, talerze płaskie, deserowe, miski, sztućce), oraz garnki, patelnie i inne naczynia   do gotowania, ponadto w większości apartamentów można znaleźć prawdziwy włoski       kawowar który zaparza kawę. Ponadto wyposażony w zmiotkę szufelkę miskę, i tp.
• Łazienka – w większości apartamentów wyposażone w prysznic z zasłonką (klasyczne     włoskie zastosowanie), umywalkę, toaletę oraz bidet, większość łazienek posiada okno.     Niektóre apartamenty wyposażone w wannę (z hydromasażem).
• Balkon, Taras, Ogródek- w zależności czy rezydujemy w apartamentowcu czy też w
   niewielkiej willi posiadamy balkon, taras lub też ogródek, różnorodność konfiguracji        jest bardzo duża większość apartamentów posiada duże przestronne tarasy ze            
   stolikami i krzesłami, większość posiada również suszarkę lub miejsce do wywieszania   ubrań, niektóre apartamenty wyposażone w ogródki z grillem, oraz zestawem 

2. Poszewki
Apartamenty wyposażone są w poduszki, koce oraz/lub pościel bez poszewek, klient może przywieść swoje poszewki na poduszkę, koc/lub pościel i prześcieradło lub wypożyczyć w agencji Teghil na miejscu w Sabbiadoro w cenie 5 euro od zestawu. Niektóre apartamenty zamiast pościeli posiadają koce ponieważ temperatura w nocy nie spada poniżej 20-22 stopni.

3. Klimatyzacja
Niektóre apartamenty posiadają klimatyzację, dodatkowo płatną, klimatyzacja nie jest obowiązkowa, a jedynie na życzenie klienta, ceny klimatyzacji podane w opisie apartamentów.

4. Sejf-Bezpieczeństwo

Większość apartamentów wyposażona jest w sejf wbudowany w ścianę lub szafę apartamentu, pozwala on na przechowywanie wartościowych rzeczy.
Jeżeli chodzi o zabezpieczenia apartamentów należy pamiętać aby zawsze przed wyjściem zamknąć wszystkie okna i drzwi apartamentu, jeżeli jest możliwość (w większości apartamentów) należy z puścić rolety zewnętrzne. Należy wyłączyć gaz wodę oraz prąd. Biuro ani agencja nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne straty spowodowane kradzieżą bądź też zaniedbaniem użytkowników apartamentu. Przypominamy że na czas Państwa pobytu stajecie się pełnoprawnymi najemcami apartamentu.

5. Telewizor
Większość apartamentów wyposażona jest w telewizje (lokalną lub satelitarną) w przypadku telewizji satelitarnej mamy możliwość odbioru polskich kanałów takich jak TVP Polonia, TVP Kultura i kliku innych z rodziny TVP, w przypadku lokalnej – analogowej mamy możliwość odbioru kanałów włoskich.

6. Plaża
W opisie każdego apartamentu znajduje się odległość od plaży, ponadto każdy apartament jest zaznaczony na mapce, dzięki czemu można zobaczyć jego umiejscowienie na półwyspie.


7. Zwierzęta domowe
Niektóre apartamenty mają możliwość kwaterunku wraz ze zwierzętami domowymi (kot lub mały pies), informacje o możliwości pobytu zwierzęcia w apartamencie i dodatkowej dopłaty z tym związanej do uzyskania w biurze podróży, należy pamiętać że zwierze musi mieć aktualne szczepienia lub paszport wymagane na terenie unii europejskiej, W Lignano Sabbiadoro znajduje się specjalna plaża wydzielona dla psów.

8. Basen
W przypadku apartamentów Europa każdy klient ma prawo do darmowego korzystania z basenu zlokalizowanego w centrum ośrodka rezydencji Europa, do wejścia służy specjalna magnetyczna karta dodawana do każdego apartamentu typu Europa dostęp do basenu w godzinach 9:00 do 19:00 z przerwą na czyszczenie około godziny 13:00 do 14:00. Kompleks basenowy składa się z dwóch basenów dużego podzielonego 50/50 do 1,50m i druga cześć do 2,20m oraz brodzika dla dzieci 0.50m.Wstęp dzieci tylko pod opieką dorosłych.

9. Parking
Większość apartamentów posiada swoje miejsca parkingowe, w przypadku braku miejsca samochód można zaparkować na ulicy przed apartamentem.
W przypadku apartamentów z miejscem do parkowania każdy klient otrzymuje numerowane miejsce parkingowe lub nienumerowane miejsce parkingowe w przypadku wystarczającej ilości miejsc parkingowych. Parking w większości apartamentów jest w cenie apartamentu, jeżeli jest inaczej opisane jest to w opisie apartamentu.

Strefy parkowania w mieście Lignano Sabbiadoro są płatne w ciągu dnia od 8:00 do 22:00 od poniedziałku do soboty, około 0,70 euro za godzinę postoju. Strefy parkowania obejmują główne ulice miasta.


10. Informacje dodatkowe
• W cenie pobytu wliczone są opłaty za gaz, wodę , prąd i inne opłaty mieszkaniowe.
• Dodatkowa opłata za sprzątanie apartamentu wynosi 50 Euro od apartamentu, istnieje    możliwość nie uiszczania tej opłaty w sytuacji gdy klient zobowiąże się do      
   pozostawienia apartamentu w stanie jakim go zastał.
• Zalecamy opuszczenie rolet zewnętrznych w apartamencie w czasie silnego      
  nasłonecznienia (około godziny 12:00 w południe) aby apartament nie nagrzał się zbyt     silnie na noc – będzie się lepiej spało.
• Ciepła woda w apartamencie podgrzewana jest z elektrycznego bojlera, który można         włączyć lub wyłączyć przyciskiem, z racji dużego poboru energii przez bojler na czas    
  włączenia urządzeń typu żelazko lub suszarka zaleca się wyłączenie bojlera aby nie      
  przeciążyć sieci – nie wybić korków w apartamencie.
• W apartamentach gaz do gotowania jest z butli w przypadku wyczerpania prosimy o    
  kontakt z agencją Teghil,wymiana butli nastąpi do godziny 19:00 każdego     dnia      
  pobytu oprócz niedzieli, w przypadku dodatkowych usterek np. przepalenia      
  żarówki lub uszkodzenia rolety również prosimy zgłaszać do agencji Teghil lub biura         Podróży Skinder.
• Większość apartamentów znajduje się w rezydencjach lub apartamentowcach do        
  których dostają Państwo osobny klucz do klatki schodowej oraz osobny klucz do        
  apartamentu, zazwyczaj 2 pary kluczy.
• Należy zapatrzeć się w środki sanitarne takie jak papier toaletowy, worki na śmieci,            zapałki, ściereczki do naczyń płyn do mycia naczyń.
Trasa

Przekazujemy również Państwu informację o najdogodniejszych drogach przejazdu na
trasie Jelenia Góra – Lignano Sabbiadoro, oraz o wszystkich opłatach drogowych i ich wysokości 
(winiety na terenie Czech, Austrii i opłata odcinkowa za autostradę we Włoszech).
Trasy do pobrania poniżej, polecamy Państwu trasę numer 1, ponieważ jest najłatwiejsza, dla każdego kierowcy, nie prowadzi przez wysokie Alpy, a drogi to głównie autostrady i drogi szybkiego ruchu.
Trasa zależnie od wyboru to około 950 km w jedną stronę, i można ją pokonać bez żadnego problemu rodzinnym samochodem.
Przy średnim spalaniu na trasie ok. 6l/100km mamy prosty rachunek kosztów 950km trasy podzielić na 100km daje nam 9,5 wynik mnożymy przez średnie spalanie naszego samochodu (np.6l/100km),
Nasz samochód w jedną stronę spali około 57l paliwa, razy cena np. diesel ~ 4,45zł/l mamy nasz koszt przejazdu w wysokości 255zł. Ceny paliwa w Czechach to około 30 Kc za litr więc około 4,50zł/l,
Ceny w Austrii to około 1,10 euro za litr czyli 4,62zł/l, natomiast cena paliwa we Włoszech to około 1,50 euro zalitr czyli 6,22zł/l, zalecamy dotankować samochód w Austrii z racji niższych cen paliw. Podsumowując przejazd do Lignano Sabbiadoro kosztuje 255zł natomiast przejazd powrotny będzie nas kosztować trochę drożej z racji tankowania za granicą liczmy cenę z Austrii czyli 4,62zł/l czyli 57 litrów razy 4,62 daje nam około 265zł, 
przejazd w obie strony kosztuje nas 255+265=520zł.
Koszt winiety na terenie Czech to około (Za 10-dniową winietę (oznaczenie D) dla pojazdów do 3,5 t) zapłacimy 310 CZK (46 PLN), za winietę na terenie Austrii zapłacimy (Za 10-dniową winietę dla pojazdów do 3,5 t) zapłacimy 8,70 euro (39 PLN), natomiast we Włoszech płacimy za odcinek autostrady (tak jak w Polsce) jest to około 10 euro w jedną stronę czyli 20 euro w dwie.Winiety można zakupić w Polskim PZM-ocie
(z doliczoną prowizją) lub na stacjach benzynowych w Czechach (winieta na Czechy) oraz na granicy Czesko-Austryjackiej (winieta na Austrię), oraz w bramce autostradowej (opłata we Włoszech). Zalecamy Państwu drugą opcje ponieważ jest tańsza.

Wskazówka:
Od razu po otrzymaniu winiety umieść ją we właściwym miejscu
Ważna, niezniszczona winieta, umieszczona po wewnętrznej stronie nieprzyciemnionej części szyby przedniej jest jedynym akceptowanym dowodem uiszczenia opłaty drogowej.Za brak winiety na szybie przewidziana jest kara do wysokości € 240 Austrii i 3000 Kc w Czechach. Czeską winietę umieszczamy w dolnym prawym rogu przedniej szyby w przypadku Austryjackiej winiety umieszczamy ją w górnym rogu po lewej stroni przedniej szyby.
Możemy teraz prosto wyliczyć że przejazd w obie strony będzie kosztował około 690zł za cały samochód więc dzieląc koszta na 5 osób daje to nam około 138 zł od osoby za podróż w tą i z powrotem licząc wszystkie koszty podróży razem.
Podróż autostradami, tunelami pod Austryjackimi Alpami, oraz między Włoskimi winnicami to niezwykła i niezapomniana przygoda, komfortowo i wygodnie w Państwa własnym samochodzie.

Polecamy Państwu postój w Rosenberger – jest to kompleks postojowy przy autostradzie w Austrii stylizowany na alpejską chatę, znajduje się on na zjeżdzie postojowym autostrady A2 – Volkermart, tablice drogowe nakierują Państwa na ten postój. Mając samochód pod ręką nic nie stoi na przeszkodzie aby wybrać się na wycieczkę krajoznawczą po okolicy: wyspa grado, historyczne Udine, Aquela, Morano czy też sama Wenecja. Szczegółowe informacje udzielimy Państwu w naszym biurze podróży.

Dodatkowe wskazówki:
Podane rozliczenie jest rozliczeniem przykładowym, organizator nie bierze odpowiedzialności za podwyżkę cen paliw, różnicę podanego średniego spalania samochodu oraz zmiany cen winiet i opłat drogowych. Kalkulacja przyjęta dla trasy nr. 1. Podane dane są informacjami na rok 2015.
Większość OC i AC komunikacyjnych jest uwzględniana na terenie wszystkich państw członkowskich unii europejskiej.

Trasy Jelnia Góra - Lignano Sabbiadoro do pobrania

Ciekawostki

• W Lignano Sabbiadoro co tydzień organizowany jest lokalny targ na którym można          
zaopatrzyć się w lokalne trunki, wyroby jak również pamiątki.
• W Lignano Sabbiadoro znajduje się stadion miejski, wiele kortów tenisowych, kryta 
  pływalnia, oraz wiele stanowisk piłki plażowej na plaży.
• We Włoszech znajdują się trzy rodzaje służb porządkowych:
  Polizia Municipiale – jest to odpowiednik naszej straży miejskiej
  Polizia – są to służby policyjne odpowiednik naszej policji miejskiej i dzielnicowej
  Carabinerii – są to wyspecjalizowane jednostki policji odpowiednik naszej drogówki,      
służb o podwyższonym zagrożeniu.
• Koszt połączenia do Włoch z Polski to w zależności od operatora koszt około 1,00 zł 
  oraz około 1,50zł do Polski z Włoch.
• Na plaży znajduje się darmowa strefa WiFi oraz w centrum miasta, do której dostęp 
  można uzyskać za pośrednictwem jednorazowego sms z kodem dostępu        
  (indywidualnym).
• Numer służb ratunkowych we Włoszech to 112 i na ten numer należy dzwonić w      
  przypadku jakichkolwiek sytuacji zagrażających życiu.
• W centrum miasta znajduje się wiele stoisk, na których możemy nabyć dmuchane    
   zabawki plażowe oraz inne akcesoria plażowe takie jak parasole, leżaki, olejki do    
   opalania.
• W informacji turystycznej możecie Państwo dowiedzieć się o lokalnych połączeniach        autobusowych, kolejowych, rejsach statkami, oraz informacji o cenach biletów.

Informacje Przewozowe

Przebywając na terenie danego kraju mamy obowiązek do przestrzegania jego prawa, w związku z tym informujemy o ograniczeniach w przewozie alkoholu i wyrobów tytoniowych pomiędzy krajami unii europejskiej są to:
- napoje spirytusowe - 10 litrów
- wino alkoholizowane (porto, sherry) - 20 litrów
- wino - 90 litrów (z czego wino musujące - maks. 60 litrów)
- piwo - 110 litrów

- papierosy – 800 sztuk
- cygaretki - 400 sztuk
- cygara - 200 sztuk
- tytoń - 1 kg

Informacje dotyczące przepisów ruchu drogowego

Informujemy że na terenie Czech obowiązkowa jest jazd z włączonymi światłami oraz z apteczką, kompletem zapasowych żarówek oraz kamizelką odblaskową. W Austrii i we Włoszech wymogi odnośnie świateł i wyposażenia takie same jak w przypadku Czech, należy jednak pamiętać że w Austrii jazda z rejestratorem jazdy 
(kamerką samochodową) oraz CB jest nielegalna i za ich posiadanie grozi kara do 2000 euro.

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na stronie pochodzą z serwisu internetowego Agencji Teghil. 
Informacje prawne:
Organizator nie bierze odpowiedzialności za zmainę cen, atrakcji, i innych aspektów oferty. Opis ten w myśl prawa nie stanowi oferty kupna. 
Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany zawartości strony internetowej oraz zamknięcia strony w dowolnym czasie i bez podania przyczyny.
Kreator stron internetowych - przetestuj